Minik Ressamlar Ödüllerini Aldılar

Minik Ressamlar Ödüllerini Aldılar

Özel Ümit Hastanesi tarafından düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler için hastanede ödül töreni düzenlendi.Özel Ümit Hastanesinin her yıl ilköğretim 1, 2, 3 ve 4. sınıfların katılımı ile gerçekleştirdiği ödüllü.

Özel Ümit Hastanesi tarafından düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler için hastanede ödül töreni düzenlendi....

Özel Ümit Hastanesinin her yıl ilköğretim 1, 2, 3 ve 4. sınıfların katılımı ile gerçekleştirdiği ödüllü resim yarışması sonuçlandı. Bu yıl “Bir sihrin olsa hangi hayalini gerçekleştirmek isterdin” konusunda gerçekleştiren resim yarışmasına 745 öğrenci katıldı. Yarışmada dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlenerek hediyeleri takdim edildi. Yarışmada 100. Yıl İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Ceren Kale birinci oldu. Mehmet Yaşar Güller İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Eren Çatalçam ikinci olurken, Özel Atayurt İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Zeynep Ekin Cingöz ise 3. oldu. Yarışmada mansiyon ödüllerini, Sude Naz Çakır, Hasan Alp Ünlüce ve Elif Naz Duruk aldı. Yarışma birincisine dizüstü bilgisayar, ikinciye tablet, üçüncüye Mp4 müzik çalar hediye edilirken, mansiyon ödülüne ise boyama seti hediye edildi.

Ödül töreninde konuşan Özel Ümit Hastanesi İdari Direktörü Dr. Oktay Tanrıverdi, “Ne mutlu bize ki geleneksel hale getirdiğimiz resim yarışması etkinliğinin 4’sünü gerçekleştiriyoruz. Bizim hastanemizde doğan çocuklar da artık resim yarışmamıza katılacak kadar büyüdüler. Biz bu etkinliği basit bir resim etkinliği olarak görmüyoruz. Dereceye giren resimlerimizi hazırladığımız takvimlerin üzerine basıyoruz. Yıl içerisinde hastanede odalarımızda bu resimleri gururla izliyoruz" diye konuştu.

Yarışmada birinci gelen Ceren Kale, “Ağaçlarda sallanmayı, uçmayı, uzay gemisine binmeyi çok istiyorum. Rengarenk bir dünyada yaşamayı istiyorum. Resmimde bunları anlattım. Resim yapmayı çok seviyorum ve 1’inci olduğum için çok mutlu oldum” dedi.

Yarışma ikincisi Eren Çatalçam, “Elimde sihirli bir değnek olsa insanlar uçabilsin isterdim. Resmimde bu hayalimi anlattım. 2’inci olmayı beklemiyordum. Çok sevindim” diye konuştu. Üçüncü Zeynep Ekin Cingöz ise, resim yapmayı çok sevdiğini söyleyerek, resminde kendini çizdiğini ve resmin bir tarafında savaşları, kötülükleri, diğer tarafında ise güzellikleri anlattığını belirtti. .

Yarışmada dereceye girenlerin ödülleri hastane yöneticileri tarafından verilirken, öğrenciler ve aileleri günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

(0222) 335 03 35 7/24 bize ulaşabilirsiniz.