Özel Ümit Hastaneleri'nde Ata'ya Saygı Duruşu

Özel Ümit Hastaneleri'nde Ata'ya Saygı Duruşu

Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 85'inci yılında Özel Ümit Hastaneleri'nde düzenlenen törenle anıldı.

 

Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85’inci yılında Özel Ümit Hastanesi Batıkent ve Vişnelik Hastanesi ve Özel Ümit Tıp Merkezi’nde saat 9’u 5 geçe hastaneler önünde saygı duruşunda bulunuldu, ardından tüm çalışanlar İstiklal Marşı’nı okudu. Anma programında konuşma yapan Özel Ümit Hastanesi Başhekimi Dr. Ali Züberi, “Biz sağlıkçılar, Atatürk’ün çizgisinden sapmadan, azmimizi ve meslek aşkımızı hiçbir zaman kaybetmeden, sağlık hizmetimizi en iyi şekilde sürdürerek, Cumhuriyetin koruyucuları olacağız” şeklinde konuştu.

CUMHURİYETİN KORUYUCULARI OLACAĞIZ

Başhekim Dr. Züberi konuşmasını şöyle sürdürdü: “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Büyük Atatürk’ün, aramızdan ayrılışının 85’inci yılındayız. 10 Kasımların, Atatürk’ün 57 yıllık hayatını, mücadelesini, milletimize kazandırdıkları ve kazandırmak istediklerini doğru anlama bakımından önemi büyüktür. Bu meyanda Atamızın bize ve ülkemize kazandırdıklarının mutluluğu ile yeni bir 10 Kasım’ı yaşıyoruz. Yüce Atatürk’ün ölümünün 85. yıldönümünde her 10 Kasım’da olduğu gibi bu yıl da yine sevgi ve saygı ile anıyoruz. Aziz ruhun şad olsun.”

“BÜYÜK ÖLÜLERE MATEM GEREKMEZ”

Özel Ümit Vişnelik Hastanesi’nde yapılan anma töreninde konuşan Kulak Burun Boğaz Doktoru Cüneyt Kemal Aksay ise şu ifadeleri kullandı: “Atatürk’ün vefatının 85’inci yılındayız, ancak büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi ‘Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir.’ Atatürk’ün en büyük mirası Cumhuriyet’e sahip çıkarak, onun aziz hatırasını anarken Cumhuriyet’in getirdiği demokrasinin, haklarımın bilincinde olarak ona saygılarımızı sunuyoruz. Atatürk’ün fikirleri, liderliği ve öncü misyonu ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesi çıkaran yolda bize ışık tutmuştur. Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz, biz ve bizden sonra gelecek nesiller ümit ediyorum ve inanıyorum ki Atatürk’ü saygı ve minnet anmaya devam edecekler.”

(0222) 335 03 35 7/24 bize ulaşabilirsiniz.